• Pomem, Pöh, Paem, Pmyo Hazırlık Kursları
  • Regnum Sports

Besyo ve Sbf’ler genel olarak özel yetenek sınavları ile almaktadır. Bazı Üniversiteler veya bölümler tercih ile alım yapmaktadır. Genel olarak Besyo Taban Puanları her sene küçük puan yükselmeleri veya düşüşleri yaşamaktadır. En son 2017 senesinde yapılan alımlar ile birlikte Besyo’ların tercih ile alan bölümlerinin genel ortalamasına baktığımızda 260 YGS ve yukarısı ile alım yaptığını gözlemekteyiz. Bu üniversiteleri ve taban puanlarını sayfamızın en alt kısmında sizler için paylaşacağız.

2018 Besyo Taban Puanları TYT ve YKS

2018 yılında yeni sınav sistemi ile birlikte Besyo taban puanlarında herhangi bir değişikliğin olacağını düşünmüyoruz. Besyo Taban Puanları Her Üniversite için değişiklik  görülmektedir. Eğer sizde tercihle Besyo bölümlerine yerleşmek istiyorsanız 2018 senesinde ortalama 280 Puan ve üzeri bir puan ile tercih etmeniz durumunda doğru tercih ile açıkta kalmayacağınızı düşünmekteyiz.

Öğretmenlik bölümene gelen yeni uygulama ile birlikte Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliklerinde 2018 yılında tercih ile alan üniversitelerde 240 bin baraj puanı uygulanacaktır. 240 Bin baraj sistemi ile birlikte tercih ile alan üniversite ve adaylarda bu durum olumsuz olarak karşılanmaktadır. Besyo Bilgiler olarak böyle bir barajın Besyo bölümlerini olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmekteyiz.

Not: Bu durum yalnızca tercihle alan üniversite veya bölümler için geçerlidir. Özel yetenek sınavı ile alan bölümleri kapsamamaktadır.

Tercihle alan üniversite veya bölümleri  düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlar;

Geçmiş yılların alım sıralamaları,

Tercih ile aldığı için sıralama sınırları

Girdiğiniz yılın ortalama puanları

Bu tür tercihlerinizi rehber hocalarınız ve Besyo Hazırlık Kurs hocalarınızdan yardım alarak yapmanız tavsiye edilmektedir.

2017 - 2018 Besyo Taban Puanları

2017-2018 Besyo ve Sbf taban puanlarını,

2016-2017 Besyo ve Sbf taban puanlarını,

 

2015-2016 Besyo taban puanları ve Besyo’lar ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuları haberler ve bölümler bölümünden takip edebilirsiniz. Besyo Bilgiler olarak 2018 senesinde aldığımız kararla birlikte sizlerdende gelen istekler doğrultusunda Besyo uygulamamız çok yakında sizlerle olacaktır. Bizleri yakından takip etmek isteyen Besyocular sitemizde bulunan bildirimler bölümünü açarak bütün haberlerimizin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Besyo Hazırlık Kurslarına Ulaşmak İçin: www.besyohazirlikkurslari.com