• Pomem, Pöh, Paem, Pmyo Hazırlık Kursları
  • Regnum Sports

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Spor Bilimleri Fakülteleri Bölümleri son yıllarımızın popüler meslek dalları arasına girmeyi başarmış bölümler arasında gelmektedir. Özellikle genç nüfusumuzun geçmiş yıllara bakılarak daha çok sporla iç içe olmasından kaynaklanan ve üniversite çağına gelindiğinde sınava giren adayların büyük bir çoğunluğunda oluşan Besyo  ve Sbf bölümlerine girme isteği  Besyo Hazırlık Kurslarınında popüler hale gelmesini sağlamıştır. Her yıl binlerce öğrenci bu kurslara giderek gelecek planlamalarını bu kurslara emanet etmektedir. Peki bu kursların eğitim ücretleri ne kadardır.

Besyo Hazırlık Kursları Fiyatları Ne Kadar ?

Besyo hazırlık kursları gideceğiniz kursun kalitesine eğitimine ve sistemine göre değişmektedir. Nasıl ki üniversiteye hazırlanan gençlerin TYT ve YKS puanlarından iyi bir puan alabilmek için iyi bir dershaneye gitme isteği varsa Besyo hazırlık kurslarıda bu konuda bire bir aynıdır.

Örn: İstanbuldaki bir dershane fiyatı ile ankaradaki bir dershane fiyatı aynı değildir. Hatta bir ilimizin merkezi ile ilçesindeki kurs fiyatıda aynı değildir.

Kurs fiyatlarını etkileyen faktörleri sıralayacak olursak ;

Kursun bulunduğu yer (merkez- İlçe)

Kursun atletizm antrenman alanının kalitesi

Kursun salonunun kalitesi

Kursun Malzemelerinin kalitesi

Kursun ölçüm cihazlarının olup olmaması

Son olarak ve en önemlisi Kursun antrenör kadrosu

Genel olarak yukarıdaki gibi sıralayabiliriz Besyo Hazırlık Kurs Fiyatlarını

Besyo Hazırlık Kurs Üçretleri Ne Kadar?

Besyo hazırlık kurslarının fiyatları iki şekilde ele alırsak daha anlaşılır olcağımızı zannediyorum.

1.      Kaliteli bir besyo hazırlık kurslarının fiyatları

      Size iyi bir eğitim verecek ve sizlerin kazanma oranlarınızı yukarıya taşıyacak bir kursun ortalama 6-9 ay antrenman yaptığını düşünürsek eğer ortalama kurs fiyatı 2500 tl ile 4000 tl arasında değişmektedir. Bunları etkileyen faktörler yukarıdaki saydığımız bir çok özelliğin bulunmasıdır. (Fiyatların 2500tl ile 4000 tl arasındaki değişkenliğin bu kadar çok olmasını etkileyen faktör genellikle büyük İstanbul ile ankara arasındaki fark baz alınarak hesaplanmıştır.)

2.      Normal Kalitedeki bir  besyo hazırlık kurslarının fiyatları

       Nasıl ki orta kalitedeki bir dershaeye gidiyorsanız. Besyo hazırlık  kursunuda öyle görebilirsiniz. Antrenman alanınız iyi ise antrenörler bilgisizdir. Antrenörler bilgili ise antrenman alanı kalitesizdir. Kullanılan malzemeler iyi değildir. Bu tip kurslar genellikle 4-8 ay arası eğitim vermektedir. Ortalama kurs fiyatları bölge bölge değişmekle birlikte 1500 tl – 2500 tl arasında değişmektedir.

3.      Kalitesi Düşük Besyo Hazırlık kurs fiyatları

      Burdaki en büyük etken kursun yapsıdır. 2-3 bilgisiz antrenör bir araya gelerek bu işi sırf ticaret için yapıp insanların hayalleri ile oynayan hazırlık kurslarıdır. Herhangi bir yeri olmayan genellikle ücretsiz antrenman alanlarını kullanan ve bolca umut dağıtan tehlikeli olan kurslardır. Tehlikeli diyorum çünkü sırf para kazanmak uğruna kesin kazanırsın bizimle olursan kelimesini kullanacak kadar kalitesiz olan kurslardır. Arkadaşlar besyo bilgiler olarak özellikle bu tip kurslara sizlere hayali umut dağıtan insanlarda uzak durun emin olun ki kendi başınıza antrenman yapsanız sizin için daha hayırlı olacaktır.